În această seară, CFR Cluj, Farul Constanța și Sepsi OSK au susținut meciurile tur din preliminariile Conference League.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins cu 2-0, în Bulgaria, pe CSKA Sofia. Rondon (min. 68) și Varga (min. 81) au marcat golurile victoriei.

Farul Constanța a produs, la Ovidiu, cel mai spectaculos meci, cu multe răsturnări de situație. Campioana României a fost condusă cu 0-1 și 1-2, dar a revenit de fiecare dată și a învins cu 3-2. Golurile formației lui Gică Hagi au fost marcate de Băluță (min. 27), Mazilu (min. 45+4) și Larie (90+5).

CFR Cluj a terminat la egalitate, în Gruia, scor 1-1, contra turcilor de la Adana Demirspor. Ardelenii au deschis scorul încă din minutul 6, prin Jefte, iar egalarea a venit în minutul 77.

Ieri, tot în Conference League, FCSB s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la CSKA Sofia. Meciurile retur vor avea loc joia viitoare.