Peste 2.500 de români vindecați de COVID au donat plasmă pentru salvarea pacienților infectați

Peste 2.500 de români vindecați de COVID au donat plasmă pentru salvarea pacienților infectați
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 28 oct. 2020, 12:38
Doar 1,2% din totalul celor peste 200.000 de pacienți din țara noastră
Citește și
- 13:34Primul caz de Ebola confirmat în Franța
- 09:37Sindicatele din sănătate, pregătite să declanșeze greva generală
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
- 11:18Cum schimbă inteligența artificială viața de zi cu zi: de la cumpărături și muncă la sănătate și divertisment
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

























