Astăzi au avut loc primele 3 recoltări de plasmă de la donatori vindecați de COVID-19, în cadrul Centrului de Transfuzie Sanguină București

Astăzi au avut loc primele 3 recoltări de plasmă de la donatori vindecați de COVID-19, în cadrul Centrului de Transfuzie Sanguină București
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 28 apr. 2020, 19:41
În acest moment sunt 3 aparate pentru tratarea cu plasmă a pacienților cu coronavirus donate Ministerului Sănătății în București, Timișoara și Iași
Citește și
- 09:37Sindicatele din sănătate, pregătite să declanșeze greva generală
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
- 11:18Cum schimbă inteligența artificială viața de zi cu zi: de la cumpărături și muncă la sănătate și divertisment
- 16:14Singurătatea ucide aproape la fel de mult ca fumatul, și abia acum o luăm în serios
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

























