O nouă tranșă de Remdesivir a ajuns în spitalele Covid din România

O nouă tranșă de Remdesivir a ajuns în spitalele Covid din România
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 14 oct. 2021, 11:25
O nouă tranşă de Remdesivir a ajuns în spitalele destinate pacienților infectaţi cu SARS-CoV-2. Medicamentul a fost livrat în 49 de unități medicale din toată ţara. Acest tratament este folosit pentru bolnavii cu forme medii ale bolii.
Citește și
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
- 08:10Intervenția care corectează excesul de calciu
- 08:07Focar hantavirus. Toți pasagerii americani de pe nava MV Hondius au încheiat carantina
- 07:58Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Câtă apă trebuie să bem cu adevărat?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























