Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână

Cseke Attila, ministrul interimar al Sănătății
Scris deRealitatea Medicala
Publicat26 iun. 2026, 15:11
SursăRealitatea.net
Ministerul Sănătății a efectuat, în această săptămână, plăți de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), cea mai mare sumă achitată într-o singură săptămână de la lansarea programului.
Citește și
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
- 08:52Recomandarea unui chirurg pentru protejarea organismului în zilele caniculare
- 08:40Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cum recunoști deshidratarea?
- 08:17Medicii rezidenți din Constanța, acuzații grave: li s-ar cere să muncească gratis, sub masca voluntariatului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

























