Actualitate· 1 min citire

Medicul Mircea Beuran, internat după INFECTAREA cu noul coronavirus

Medicul Mircea Beuran, internat după INFECTAREA cu noul coronavirus

Medicul Mircea Beuran, internat după INFECTAREA cu noul coronavirus

Scris de Daniel Onescu Publicat: 30 sept. 2020, 13:57

Medicul a acuzat inițial dureri de cap și o stare generală de rău

Chirurgul Mircea Beuran a fost internat la Terapie intensivă, la Institutul „Matei Balș” din Capitală, după ce a fost confirmat cu noul coronavirus, relatează Realitatea PLUS.

Starea sa de sănătate este destul de gravă, se află sub monitorizare strictă, primește oxigen.

Medicul a acuzat inițial dureri de cap și o stare generală de rău.

Mircea Beuran a participat de curând la o lansare de carte, potrivit Realitatea PLUS.

Sursa: Realitatea de Realitatea Medicala

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate