COLEGIUL MEDICILOR, MESAJ CĂTRE NICUȘOR DAN: „SĂNĂTATEA TREBUIE SĂ DEVINĂ O PRIORITATE DE STAT”

COLEGIUL MEDICILOR, MESAJ CĂTRE NICUȘOR DAN: „SĂNĂTATEA TREBUIE SĂ DEVINĂ O PRIORITATE DE STAT”
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 26 mai 2025, 20:02
Colegiul Medicilor din România a lansat luni un apel public către noul președinte al României, Nicușor Dan, solicitând ca domeniul sănătății să fie tratat ca o prioritate strategică la cel mai înalt nivel.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 13:46Ce să mănânci pentru o inimă mai sănătoasă. Alimente bogate în compuși esențiali
- 13:38Cod roșu de caniculă în Marea Britanie: temperaturi de 39°C. Populația, sfătuită să evite deplasările neesențiale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























