Asistenta de la Ambulanța Olt a dat COVID-19 colegilor. Încă 12 angajați, testați pozitiv

Asistenta de la Ambulanța Olt a dat COVID-19 colegilor. Încă 12 angajați, testați pozitiv
12 angajați ai SAJ Oltau fost testați pozitiv
12 angajați ai Serviciului Județean de Ambulanță Olt, colegi de tură cu asistenta din Argeș confirmată cu noul coronavirus, au fost de asemenea testați pozitiv.
Potrivit reprezentanților direcției de sănătate publică Olt în total au fost prelevate probe de la 51 de persoane contacți ai asistentei. 12 rezultate au fost deja comunicate ca fiind pozitive, iar restul sunt în lucru.
O asistentă în vârstă de 45 de ani, care lucrează la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Olt a fost confirmată pozitiv, după ce a fost testată pentru coronavirus la spitalul din Mioveni. Femeia este originară din judeţul Argeş.
Angajata SAJ Olt face naveta cu trenul, fiind din judeţul vecin, şi ultima dată a lucrat în tura de sâmbătă.
Asistenta confirmată cu COVID-19 nu a transportat niciun bolnav de coronavirus sau suspect de infectare cu virusul.
Citește și:
- 14:56 - Calculul final al datoriei Pfizer: 666 de milioane de euro trebuie să plătească România – SURSE
- 12:28 - Demascarea lui Becali, Alexandra Păcuraru face dezvăluirile momentului la Realitatea Plus - EXCLUSIV
- 10:42 - Rafila își apără deciziile ministeriale din perioada pandemiei: "România nu putea cumpăra încă 29 de milioane de doze de vaccin anti-Covid"
- 10:40 - Fumatul va fi interzis în totalitate pentru minori în România
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News











