20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea Medicala
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 12:23Fructul care conține mai multe fibre decât avocado și poate susține digestia. De ce este recomandat în diete
- 08:35Top 3 obiceiuri leneșe care pot trăda o minte inteligentă. Psihologii aruncă bomba
- 13:50Spitalele din Iași, sub presiune din cauza pacienților cu arsuri
- 08:22Protest masiv în fața Ministerului Sănătății. Angajații din sistem ies în stradă din cauza legii salarizării
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























