Epidemiolog român, anunț tulburător despre primele simptome după infectarea cu Omicron - apar după 24 de ore

Epidemiolog român, anunț tulburător despre primele simptome după infectarea cu Omicron - apar după 24 de ore
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 7 dec. 2021, 08:07
Apar informaţii noi despre tulpina Omicron. Primele simptome de boală apar după numai 24 de ore, arată informaţiile strânse de cercetători, faţă de cinci zile cât era perioada de incubație în cazul altor variante.
Citește și
- 09:37Sindicatele din sănătate, pregătite să declanșeze greva generală
- 12:52Ministerul Sănătății: recomandări esențiale pentru populație în timpul valului de caniculă
- 11:18Cum schimbă inteligența artificială viața de zi cu zi: de la cumpărături și muncă la sănătate și divertisment
- 16:14Singurătatea ucide aproape la fel de mult ca fumatul, și abia acum o luăm în serios
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

























