Virgil Popescu: „O nouă promisiune îndeplinită: vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor”

Virgil Popescu: „O nouă promisiune îndeplinită: vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor”
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 21 iun. 2023, 10:26
Fostul ministru al Energiei, deputatul Virgil Popescu anunță că vom exploata gazele din Marea Neagră, care vor ajunge în casele românilor şi că România va avea surplus de gaze naturale, practic dublându-şi producţia cu mult peste necesarul actual al consumului intern, astfel că ţara noastră va deveni un furnizor de securitate energetică regională.
Citește și
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 13:46Ce să mănânci pentru o inimă mai sănătoasă. Alimente bogate în compuși esențiali
- 13:38Cod roșu de caniculă în Marea Britanie: temperaturi de 39°C. Populația, sfătuită să evite deplasările neesențiale
- 12:02Epidemie de Ebola în Congo: 1.003 cazuri confirmate, 254 de decese și mii de persoane căutate de autorități
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























