Actualitate· 1 min citire

Serviciul de Ambulanță Galați trece printr-o criză de personal

Serviciul de Ambulanță Galați trece printr-o criză de personal

Serviciul de Ambulanță Galați trece printr-o criză de personal

Realitatea Medicala
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 9 oct. 2020, 09:13

Contractele cadrelor medicale au expirat

19 angajați au fost nevoiți să plece și să își lase colegii într-un moment extrem de greu.

Contractele asistenților și ale ambulanțierilor detașați de la București au expirat pe 5 octombrie. Conducerea unității medicale din Galați a solicitat Capitalei să le prelungească , dar nu au primit niciun răspuns.

Personalul medical de la Galați era oricum copleșit de creșterea semnificativă a numărului de infectări, iar acum, cu 4 echipaje în minus, situația este extrem de dificilă.

Sursa: Realitatea de Galati

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate