Actualitate· 1 min citire

Secția de Ortopedie a Spitalului Județean Argeș, închisă

Secția de Ortopedie a Spitalului Județean Argeș, închisă

Secția de Ortopedie a Spitalului Județean Argeș, închisă

Realitatea Medicala
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 4 nov. 2020, 00:01

Pacienții și mai multe cadre medicale testați pozitiv

Secția de Ortopedie a Spitalului Județean de Urgență Pitești a fost închisă.

Pacienții care erau internați în secție și mai multe cadre medicale (doi medici dar și infirmieri și asistente) au fost depistați pozitiv la testul Covid.

În prezent în unitatea medicală sunt asigurate urgențele ortopedice.

Bolnavi au fost mutați la Spitalul Bălcescu-secția Boli Infecțioase iar internările au fost sistate.

Sursa: Realitatea de Arges

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate