REZIDENȚII DIN SPITALELE PRIVATE NU VOR MAI FI PLĂTIȚI DE STAT, ÎNCEPÂND CU 1 SEPTEMBRIE

REZIDENȚII DIN SPITALELE PRIVATE NU VOR MAI FI PLĂTIȚI DE STAT, ÎNCEPÂND CU 1 SEPTEMBRIE
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 16 iul. 2025, 16:45
Ministerul Sănătății nu va mai plăti salariile medicilor rezidenți care își desfășoară stagiul în spitale private, începând cu 1 septembrie, a anunțat miercuri ministrul Alexandru Rogobete
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 13:46Ce să mănânci pentru o inimă mai sănătoasă. Alimente bogate în compuși esențiali
- 13:38Cod roșu de caniculă în Marea Britanie: temperaturi de 39°C. Populația, sfătuită să evite deplasările neesențiale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























