Pedepsele ar putea fi mărite pentru cei care agresează personal medical

Proiect de lege în Senat
Scris deRealitatea Medicala
Publicat3 iun. 2026, 11:15
Sursărealitatea.net
Ameninţarea se pedepseşte cu închisoare de la șase luni la 2 ani sau cu amendă, iar lovirea sau alte violenţe - cu închisoare de la 1 la 5 ani, conform unui proiect adoptat de Senat.
Citește și
- 12:39Ce trebuie să faci dacă te mușcă o viperă. Măsurile de prim ajutor recomandate de Salvamont România
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
- 08:10Intervenția care corectează excesul de calciu
- 08:07Focar hantavirus. Toți pasagerii americani de pe nava MV Hondius au încheiat carantina
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























