Pedepsele ar putea fi mărite pentru cei care agresează personal medical

Proiect de lege în Senat
Scris deRealitatea Medicala
Publicat3 iun. 2026, 11:15
Sursărealitatea.net
Ameninţarea se pedepseşte cu închisoare de la șase luni la 2 ani sau cu amendă, iar lovirea sau alte violenţe - cu închisoare de la 1 la 5 ani, conform unui proiect adoptat de Senat.
Citește și
- 12:23Fructul care conține mai multe fibre decât avocado și poate susține digestia. De ce este recomandat în diete
- 08:35Top 3 obiceiuri leneșe care pot trăda o minte inteligentă. Psihologii aruncă bomba
- 13:50Spitalele din Iași, sub presiune din cauza pacienților cu arsuri
- 08:22Protest masiv în fața Ministerului Sănătății. Angajații din sistem ies în stradă din cauza legii salarizării
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























