Pacienții Covid internați la Spitalul din Lețcani, mutați din cauza frigului. Reacția DSP Iași

Pacienții Covid internați la Spitalul din Lețcani, mutați din cauza frigului. Reacția DSP Iași
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 11 nov. 2021, 09:52
Pacienții de la Spitalul Mobil de la Lețcani sunt transferați, miercuri, la alte spitale din Iași, din cauza frigului. Instalaţia de căldură nu este adecvată necesităților, în contextul în care temperaturile nocturne au scăzut sub zero grade Celsius, în ultimele zile.
Citește și
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
- 08:52Recomandarea unui chirurg pentru protejarea organismului în zilele caniculare
- 08:40Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cum recunoști deshidratarea?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

























