Ministrul Sănătății vrea negocieri directe cu Pfizer: ”Să găsim soluții pentru oameni și pentru România”

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete
Scris deRealitatea Medicala
Publicat3 apr. 2026, 11:53
Actualizat3 apr. 2026, 11:54
Sursărealitatea.net
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat vineri, după ce România a pierdut în primă instanță procesul cu Pfizer, că se analizează varianta unor negocieri directe cu reprezentanții companiei farmaceutice, pentru ca sumele pe care țara noastră le datorează să fie transformate în beneficii reale pentru pacienți.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 13:46Ce să mănânci pentru o inimă mai sănătoasă. Alimente bogate în compuși esențiali
- 13:38Cod roșu de caniculă în Marea Britanie: temperaturi de 39°C. Populația, sfătuită să evite deplasările neesențiale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























