Actualitate· 1 min citire

Medici rezidenți de la Spitalul Elias, testați pozitiv cu COVID

Medici rezidenți de la Spitalul Elias, testați pozitiv cu COVID

Medici rezidenți de la Spitalul Elias, testați pozitiv cu COVID

Realitatea Medicala
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 23 sept. 2020, 09:41

Conducerea spitalului nu a raportat situația

O anchetă este în desfășurare la Spitalul Elias din București, după ce mai multe cazuri de Covid-19 nu au fost raportate.

Trei medici rezidenți de la Spitalul Universitar de Urgență Elias din capitală au fost testați pozitiv cu noul coronavirus. DSP ar fi aflat informația din alte surse.

Cei trei sunt rezidenți la secția Obstretică - Ginecologie.

Din primele informații, conducerea spitalului nu ar fi raportat situația, DSP aflând informația din alte surse. Astfel, o anchetă epidemiologică va fi declanșată în unitatea sanitară.

Sursa: Realitatea de Bucuresti

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate