Masca de protecție, din nou obligatorie! Ministrul Sănătății a anunțat locurile în care trebuie să o purtăm

Masca de protecție, din nou obligatorie! Ministrul Sănătății a anunțat locurile în care trebuie să o purtăm
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 20 iul. 2022, 12:20
Masca de protecție ar putea deveni din nou obligatorie în spațiile închise, după ce cazurile de Covid-19 au crescut considerabil în ultimele zile în România. Ministrul Sănătății a vorbit despre o eventuală revenire la purtarea măștii de protecție începând din toamnă. În schimb, Alexandru Rafila a transmis unde trebuie purtată acum masca de protecție.
Citește și
- 20:48Gripa aviară nu mai e doar a păsărilor… Iar asta îi îngrijorează pe specialiști
- 16:28Ce se întâmplă, de fapt, în corpul tău când afară sunt 38 de grade
- 16:14Singurătatea ucide aproape la fel de mult ca fumatul, și abia acum o luăm în serios
- 14:18Băile cu gheață promit minuni. Ce spune, de fapt, știința
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























