Actualitate· 1 min citire

Încă un pacient decedat după incendiul de la "Matei Blaș"

Încă un pacient decedat după incendiul de la "Matei Blaș"

Încă un pacient decedat după incendiul de la "Matei Blaș"

Realitatea Medicala
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 9 feb. 2021, 08:43

Bilanțul victimelor a ajuns la 16

Încă un pacient care a fost în corpul de clădire al Spitalului Matei Balș atunci când a izbucnit incendiul a murit. Bilanțul tragediei a ajuns la 16 decese după ce, în urmă cu doar o zi, un alt pacient și-a pierdut viața.

Un incendiu a izbucnit, pe 29 ianuarie, la un salon de la parterul Spitalului Național de Boli Infecțioase “Matei Balș”, din Capitală. Potrivit ISU București Ilfov, bilanțul inițial a fost de patru morți. Peste 120 de pacienți, dintre care mulți infectați cu noul coronavirus, au fost evacuați și transportați la alte spitale.

Sursa: Realitatea de Realitatea Medicala

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate