George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”

George Simion
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 7 apr. 2026, 20:11
După închiderea Realitatea Plus, liderul suveraniștilor, George Simion, le-a transmis un mesaj fără precedent politicienilor puterii chiar de la tribuna Parlamentului. Acesta susține că sistemul se află în spatele decizie CNA de a retrage licența televiziunii poporului.
Citește și
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:40Parazitul ascuns în carne care poate afecta grav vederea. Cercetătorii avertizează că infectează una din trei persoane
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News
























