Federația Națională Sindicală Ambulanța din România anunță cel mai mare protest din istoria serviciilor publice de ambulanță. Angajații se plâng de scăderea veniturilor

Ambulanță
Scris deRealitatea Medicala
Publicat4 iun. 2026, 09:51
SursăRealitatea.net
Federația Națională Sindicală „Ambulanța” din România (FNSAR), organizație care reprezintă personalul din serviciile publice de ambulanță, a anunțat declanșarea celui mai amplu protest organizat vreodată de angajații din sistem.
Citește și
- 08:52Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cafeaua: beneficii și riscuri
- 07:56Primul caz de eutanasiere a unui copil sub 12 ani în Țările de Jos
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News
























