Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT

Călin Georgescu
Scris deIonuț Nichita
Publicat7 apr. 2026, 21:02
Sursărealitatea.net
Călin Georgescu a reacționat dur, după decizia de închidere a postului Realitatea Plus, pe care o consideră „un abuz și o nedreptate periculoasă pentru valorile democratice fundamentale”. Într-un mesaj public postat pe rețelele sociale, președintele interzis de Sistem a susținut că măsura reprezintă o continuare a „evenimentelor din 6 decembrie 2024”, pe care mulți le consideră „un atac la democrație”.
Citește și
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:40Parazitul ascuns în carne care poate afecta grav vederea. Cercetătorii avertizează că infectează una din trei persoane
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News
























