Avertisment dur al rezidenților după moartea medicului de la Floreasca: Nu este un caz singular. Este semnalul de alarmă

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 7 iun. 2026, 13:18
Tragedia de la Spitalul Floreasca, unde un medic rezident în anul V a fost găsit fără viață în timpul gărzii, a stârnit un val de revoltă în rândul tinerilor doctori. Societatea Medicilor Rezidenți spune că nu este un incident izolat, ci încă un semnal de alarmă al unui sistem care își împinge medicii la epuizare și îi lasă fără protecție.
Citește și
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:40Parazitul ascuns în carne care poate afecta grav vederea. Cercetătorii avertizează că infectează una din trei persoane
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News
























