AUDIO | Dialog halucinant între un dispecer de ambulanță din Cluj și tatăl unui copil bolnav

AUDIO | Dialog halucinant între un dispecer de ambulanță din Cluj și tatăl unui copil bolnav
Dispecerul a refuzat să le trimită părinților o ambulanță
Dialog halucinant între părinții unei fetițe de un an și 6 luni și un dispecer de ambulanță din Cluj. Cei doi au sunat la Ambulanță deoarece fetița de un an și 6 luni a urinat cu sânge, iar în loc să primească ajutor au fost insultați și tratați cu nepăsare.
Dispecerul a refuzat să le trimită părinților o ambulanță, asta deși locuiau departe de orice spital și nici nu dispuneau de o mașină cu care să se deplaseze.
Departamentul pentru Situații de Urgență Cluj s-a delimitat de comportamentul angajatei, iar aceasta va fi cercetată disciplinar.
Tată: Alo sărut mâna. Fetița urinează și când urinează plânge.
Medicul de familie. Domnu, la ora asta nu am medic de familie
Dispecer: Păi aveați până acuma!
Tată: Păi eu acuma jumătate de oră am ajuns acasă
Dispecer: E opărită
Tată: Nu e opărită
Dispecer: Da ce-i?
Mamă: Am observat că când urinează plânge
Dispecer: Că...când?
Tată: Dacă fata îmi pățește ceva dumneavoastră îmi răspundeți
Dispecer: E copilul dumitale, nu trebuia să-l lași să ajungă până aici. Nu răspund eu deloc, răspunzi dumneata!
Sursa: Realitatea de Cluj
Citește și:
- 20:13 - Presiunile la adresa Realitatea PLUS continuă. Ce părere aveți? VIDEO
- 20:05 - Presiunile la adresa TELEVIZIUNII POPORULUI continuă! NU cedăm!
- 16:19 - Crucea Roșie Română a lansat un program național de instalare a unor defibrilatoare în spaţii publice
- 09:11 - Pacientă infectată cu hantavirus, în stare critică la ATI: a fost conectată la un plămân artificial
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News














