Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea Medicala
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 12:23Fructul care conține mai multe fibre decât avocado și poate susține digestia. De ce este recomandat în diete
- 08:35Top 3 obiceiuri leneșe care pot trăda o minte inteligentă. Psihologii aruncă bomba
- 13:50Spitalele din Iași, sub presiune din cauza pacienților cu arsuri
- 08:22Protest masiv în fața Ministerului Sănătății. Angajații din sistem ies în stradă din cauza legii salarizării
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























