ANCHETĂ DSP BRAȘOV: ZECE COPII CU SIMPTOME DIGESTIVE, INTERNAȚI LA SPITALUL DE PEDIATRIE

ANCHETĂ DSP BRAȘOV: ZECE COPII CU SIMPTOME DIGESTIVE, INTERNAȚI LA SPITALUL DE PEDIATRIE
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 12 nov. 2024, 19:28
Direcția de Sănătate Publică (DSP) Brașov a demarat o anchetă epidemiologică după ce zece copii, elevi ai unei școli din municipiu, au ajuns la Spitalul de Pediatrie acuzând stări de greață, vărsături, scaune diareice și dureri abdominale.
Citește și
- 08:52Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cafeaua: beneficii și riscuri
- 07:56Primul caz de eutanasiere a unui copil sub 12 ani în Țările de Jos
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News
























