Alexandru Rogobete reacționează în cazul medicului decedat de la Spitalul Floreasca: „Consumul fizic și emoțional la care sunt supuși medicii este real”

Alexandru Rogobete reacționează în cazul medicului decedat
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 7 iun. 2026, 16:34
Fostul ministru al Sănătății Alexandru Rogobete (PSD) a transmis condoleanțe familiei tânărului medic rezident care a decedat la Spitalul Floreasca, subliniind că munca în medicina de urgență este una dintre cele mai solicitante forme de exercitare a profesiei medicale, iar consumul fizic și emoțional la care sunt supuși zilnic cei care luptă pentru viața pacienților este real și nu trebuie ignorat.
Citește și
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:40Parazitul ascuns în carne care poate afecta grav vederea. Cercetătorii avertizează că infectează una din trei persoane
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News
























