ALERTĂ uriașă: MEDICAMENTUL care îi nenorocește pe români! Tot mai mulți copii ajung la Camera de Gardă a spitalelor

ALERTĂ uriașă: MEDICAMENTUL care îi nenorocește pe români! Tot mai mulți copii ajung la Camera de Gardă a spitalelor
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 13 nov. 2022, 09:44
Crește numărul pacienților intoxicați cu paracetamol! Este semnalul de alarmă care vine din partea doctorilor. Îngrijorător este că la camera de gardă ajung tot mai mulți copii cu astfel de probleme. Medicii spun că doza care poate provoca probleme de sănătate este de 20 de miligrame pe kilogram. De altfel, specialiștii atrag atenția că numărul românilor care iau pastile "după ureche" crește de la un an la altul.
Citește și
- 07:54Cum să ai un somn odihnitor în timpul caniculei. Temperatura ideală pentru dormitor: recomandările specialiștilor
- 20:48Gripa aviară nu mai e doar a păsărilor… Iar asta îi îngrijorează pe specialiști
- 16:28Ce se întâmplă, de fapt, în corpul tău când afară sunt 38 de grade
- 16:14Singurătatea ucide aproape la fel de mult ca fumatul, și abia acum o luăm în serios
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























