ALERTĂ SANITARĂ în România. Bărbat suspect de ANTRAX, internat în spital. De unde a luat virusul

ALERTĂ SANITARĂ în România. Bărbat suspect de ANTRAX, internat în spital. De unde a luat virusul
Scris de Monica Ghinet Publicat: 13 oct. 2022, 08:58
Un bărbat în vârstă de 37 de ani, din Alba, este suspect de antrax și a fost internat pentru supraveghere și tratament, viața lui fiind în afara pericolului, informează Direcția de Sănătate Publică Alba.
Citește și
- 12:02Epidemie de Ebola în Congo: 1.003 cazuri confirmate, 254 de decese și mii de persoane căutate de autorități
- 10:47Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Explicația medicală a somnolenței de după masă
- 10:28Alimentul consumat seara care poate îmbunătăți somnul. Ce au descoperit cercetătorii
- 08:26Analiza de bază în evaluarea fertilității masculine
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























