Alertă în spitale. Medicii de la Terapie Intensivă și Urgențe, cei mai bolnavi din cauza epuizării. Sindicatele cer schimbarea legii.

Alertă în spitale. Medicii de la Terapie Intensivă și Urgențe, cei mai bolnavi din cauza epuizării. Sindicatele cer schimbarea legii.
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 13 nov. 2025, 16:09
Sindicaliștii din "Solidaritatea Sanitară" trag un semnal de alarmă. Ei cer ca epuizarea medicilor, cunoscută ca "burnout", să fie recunoscută oficial.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 13:46Ce să mănânci pentru o inimă mai sănătoasă. Alimente bogate în compuși esențiali
- 13:38Cod roșu de caniculă în Marea Britanie: temperaturi de 39°C. Populația, sfătuită să evite deplasările neesențiale
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News


























