Actualitate· 1 min citire

ALERTĂ DE INCENDIU LA SPITALUL MARIE CURIE. A FOST ACTIVAT PLANUL ROȘU

ALERTĂ DE INCENDIU LA SPITALUL MARIE CURIE. A FOST ACTIVAT PLANUL ROȘU

ALERTĂ DE INCENDIU LA SPITALUL MARIE CURIE. A FOST ACTIVAT PLANUL ROȘU

Realitatea Medicala
Scris de Realitatea Medicala Publicat: 20 dec. 2024, 09:16

Planul Roșu de Intervenție a fost dezactivat după câteva ore

Pompierii bucureșteni au fost sesizați, aseară, aproape de miezul nopții, de către personalul Spitalului Marie Curie că în incinta clădirii se simte miros de fum.

Conform procedurilor, au fost luate măsuri pentru alertarea celor mai apropiate resurse de intervenție, spun cei de la ISU, dar si direcționarea lor către locația menționată. Totodată, având în vedere specificul de unitate medicala, a fost declanșat Planul Rosu de Intervenție.

La sosirea primelor echipaje de pompieri la fața locului, au fost efectuate verificări, însă nu s-a constatat prezența fumului în clădire.

Se continuă verificările.

Planul Roșu de Intervenție a fost dezactivat după câteva ore.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea Medicala și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate